Nocna pieluszka czyli starcie 3 latka kontra Pampers Pants

2 paź 2015

Kiedy 3,5 roku temu zostałam po raz pierwszy mamą, byłam szczęśliwa, że moje macierzyństwo natrafiło na czas kiedy to na rynku dostępne są pieluszki jednorazowe. 
Nie wyobrażałabym sobie prania całych stosów tetry, prasowania i składania...Myślałam nawet, że w tym temacie nic już ciekawszego się nie pojawi. Ot, pielucha -twór doskonały, łatwe 
i szybkie załatwienie tematu. Ale nie, najpierw dowiedziałam się o pieluszkach wielorazowych, a potem poznałam Pampers Pants.
Kampania Trnd i Pampers pojawiła się dla mnie w momencie idealnym. Właśnie zaczynaliśmy mieć maleńki problem. Nasza starsza córeczka, która już od roku korzysta sama z toalety nocami wymagała stosowania pieluszek. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że mała spała bardzo twardym snem, a pieluszka nie była wystarczająco chłonna lub po prostu się "otwierała". W efekcie, córka całą noc przesypiała z mokrą piżamką i dawała początek licznym infekcjom. Dlatego kiedy otrzymałam do testowania Pampers Pants, jeszcze tego samego wieczora postanowiłam je przetestować.
Pampers Pants to pieluchomajtki. Łączą w sobie zalety i chłonność pieluszki z wygodą majteczek. Wizualnie nie różnią się znacząco od tych pierwszych. Są wykonane z tych samych materiałów i ozdobione są wizerunkiem zwierzaków. Dzięki temu, że przy ich konstrukcji zrezygnowano  rzepów, nie ma obaw że coś się przesunie czy odepnie. Wszystko, niezależnie od aktywności pozostanie na swoim miejscu, czyli tak jak być powinno. Zamiast nich zastosowano miękki, elastyczny pas,który dostosowuje się do figury dziecka. Nie trzeba więc,martwić się, że ściśniemy szkraba pieluszką za mocno czy też zostanie sporo luzu 
i pieluszka odepnie się. Dodatkowo boki pieluchomajtek dają się bardzo łatwo rozerwać, co ma służyć szybszemu zdejmowaniu. Moja córeczka polubiła ten sposób tak bardzo, że kiedy tylko się budzi sama z uśmiechem rozrywa majteczki. Ma przy tym prawdziwą frajdę i jest dumna ze swojej samodzielności, 


 
Na duży plus zasługuje wysoka chłonność. Pampers na opakowaniu gwarantuje 12 godzin utrzymania suchej skóry dziecka i po zużyciu 2 opakowań zdecydowanie to potwierdzam.
 Co więcej, powiedziałabym, że pieluchomajtki prześcigają w chłonności pieluszki które mają taki sam przedział wagowy. Tak samo jak pieluszki, one również posiadają osłonki przy nóżkach, co daje pewność że nic z niej  nie wydostanie się na zewnątrz. Te cechy szczególnie sprawdzą się tak jak u nas, nocami kiedy pieluchomajtki przez wiele godzin pozostają niezmieniane. 


Pampers Pants w naszym domu dokonały jeszcze jednej ważnej sprawy. Otóż moja córeczka poruszona nazwą, a konkretnie członem "-majtki" zaczęła bardziej kontrolować swoje potrzeby. Sama pilnuje by przed snem udać się do toalety, bowiem wszyscy przecież wiedzą, że w majtki się nie sika. Rzeczywiście odkąd ich używamy mała mniej zapełnia pieluchomajtki co daje nadzieję, że wkrótce nocą będziemy tylko w piżamce. 


Jednak to co jest zaletą u dzieci starszych niekoniecznie sprawdza się u maluszków. Dla mojej 6 miesięcznej córeczki te pieluchomajtki jeszcze nie są dobrym rozwiązaniem. Wydaje mi się, że wsuwanie ich, u szkrabów które jeszcze nie siadają, nie mają sztywnych nóżek jest trudniejsze. Tu zdecydowanie wolę pieluszkę tradycyjną i zmianę jej na przewijaku. Wiem jednak że gdy mała stanie z pewnością i u niej będziemy stosować pieluchomajtki 
bo to fantastyczna sprawa!


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia