Krajanka rodem z polskiej kuchni ?

23 lut 2016

Zanim powiększyła się nasza rodzina byłam mistrzynią obiadów jednogarnkowych.  
Kasze, ryże, makarony z rożnymi dodatkami były idealnym daniem z serii szybkie, łatwe 
i zdrowe. Kiedy pojawiły się dzieci moja kuchnia musiała ulec transformacji. Odtąd obiady 
z dwóch dań to norma, a zupa króluje na naszym stole codziennie. W tej gonitwie, bez pójścia od czasu do czasu na skróty byłoby ciężko. Ot, choćby w sezonie takim jak teraz kiedy nasz dom zamienił się niemal w oddział pediatryczny i obowiązków przybyło. Dlatego też 
z ciekawością i nadzieją podjęłam się przetestowania Krajanek od Winiar, które według producenta gwarantują niemal ekspresową zupę!
Czym jest Krajanka i czym różni się od innych gotowych zup? Gdybym miała odpowiedzieć jednym zdaniem na to pytanie powiedziałabym, że to nic innego jak słoiki od mamy pełne warzyw i przypraw, które wystarczy dodać do bulionu, by już za chwilę rozkoszować się ciepłą aromatyczną zupą.
Krajanki Winiary dostępne są w trzech wariantach - buraczkowa,ogórkowa i warzywna 
do kapuśniaku. Swoją różnorodnością wpisały się więc w tradycyjną polską kuchnię, 
ale czy smakowo dały radę jej  dorównać?


Pierwsza Krajanka która trafiła do mojego garnka to Krajanka buraczkowa. Mój mąż jest wielkim fanem czerwonego barszczyku, jednak ja serwuję go nieczęsto. Zwykle jestem niezadowolona z efektu - a to czegoś za dużo, czegoś za mało, za kwaśna, za blada...Samo gotowanie buraczkowej z Krajanką to istna poezja. Wszystko co musiałam zrobić to wstawić wodę, dodać mięso, potem ziemniaki i na koniec uzupełnić zawartością Krajanki. 
W międzyczasie zajmowałam się swoimi rzeczami a kiedy zupa przestygła dodałam już tylko śmietanę. Bez brudzenia kuchni, farbowania rąk i obawy, że znów smak będzie nie ten uzyskałam szybciutko ulubioną zupę męża. Jego pochwała niech będzie jej najlepszą rekomendacją.
Drugą z kolei przygotowałam zupę ogórkową. Musicie wiedzieć, że to moja ulubiona zupa 
z dzieciństwa i popisowa mojej babci. Może dlatego byłam dla niej surowa w ocenach. Ten tradycyjny smak ogórkowej jaki lubię i pamiętam opiera się na  ogórkach kiszonych tutaj dodano konserwowych czym całkowicie mnie Winiary zaskoczyło. Mimo szybkiego przygotowania,nie byłam w stanie obiektywnie ocenić zupy. Zwyczajnie mi nie smakowała. Pomogły dopiero przepisy ze strony Winiary.pl. W wersji  "Tajska ogórkowa" wszystko już mi grało, a może podświadomie wiedziałam że nikt nie zaburza oryginalnej receptury:P


Ostatnia w ruch poszła Krajanka warzywna. Sposobów jej wykorzystania jest sporo jednak Winiary polecają ją jako bazę do przygotowania kapuśniaku. Ile ja czasu nie jadłam już takiej zupy wie tylko ten kto jest w stanie ocenić stan mojego kulinarnego lenistwa. Ponieważ w tej wersji wystarczy tylko dodać bulion z ziemniakami i kapustę podjęłam się wyzwania. Zupę zjedliśmy z wielkim smakiem, choć dla mnie była za słona i dodałam więcej wody. Po tym zabiegu mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że była smaczna, dobrze przyprawiona i miała odpowiednią ilość warzyw. Już podczas jedzenia zainspirowała mnie do przygotowania zupy meksykańskiej. Moja mama, zaś której Krajankę dałam w ramach testu przygotowała golonkę w kapuście. Tata przeciwnik szybkiej kuchni z torebki był wniebowzięty smakiem, ba nawet skomplementował, że wreszcie golonka była odpowiednio przyprawiona (on z kolei lubi słone potrawy).  


Choć w kuchni wiadomo najlepiej wszystko smakuje gdy zrobi się samemu od podstaw, 
nie zawsze jest czas by przygotować kompletny posiłek bez pomocy. Nie da się także podrobić smaku zup które nosimy w pamięci. Każdy region w Polsce, każda pani domu ma swoje tajniki przygotowywania barszczyku, ogórkowej czy innej zupy. Krajanki od Winiar są jednak rozwiązaniem, które idealnie sprawdzi się wtedy gdy brakuje czasu, a smaczna zupa na stole pojawić się powinna.


2 komentarze :

  1. To prawda zupa jest idealna kiedy jest mało czasu, no a domowa swoja zupa zawsze jest najlepsza. Mimo to jestem mile zaskoczona tym produktem oczywiście wykluczając tutaj kategorycznie ogórkową, bo jak dla mnie jest nie smaczna :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia